Többmozdonyos üzem
Előfordul, hogy egy vonat továbbításában nem csak egy mozdony vesz részt. Ha nincs elérhető fedélzeti összekötetés (fizikailag, vagy inkompatibilitás), akkor a vezérgép mozdonyvezetője állandó rádiókapcsolatot kezdeményezhet a többi aktív vezetőállással az EIRENE hálózat alkalmazásával. A hívás az EIRENE specifikáció többrésztvevős hívásszolgáltatásán (multi-party) alapul.
A hívást a vezérmozdony vezetőállásából lehet kezdeményezni (lásd ábra lent), felépülését követően valamennyi mozdony MMI-a speciális kijelzéssel tájékoztat a többmozdonyos hívásról. A hívás prioritása 3-as, azaz a vasútüzemi hívások családjába tartozik. Ha a hívás folyamán valamelyik mozdonyvezetővel megszakad a kapcsolat (hiba, vagy tartásba tétel), akkor erről a vezérmozdony kijelzője tájékoztatja a mozdonyvezetőt. A vezérmozdony mozdonyvezetőjének lehetősége van bármelyik másik mozdonyvezetőt kivenni a csoporthívásból, továbbá kizárólag ő képes a hívás befejezésére, amiről természetesen a többi résztvevőt tájékoztatni szükséges.
A vasútüzem sajátosságai miatt lehetővé kell tenni azt is, hogy egy irányító bekapcsolódhasson a többrésztvevős hívásba. Ha a hívást az irányító kezdeményezi, akkor a bekapcsolás automatikusan történik, az irányító funkcionális azonosítójának kiírása mellett.
Többrésztvevős hívás kezdeményezésének folyamata
Lap teteje
EIRENE
Az EIRENE (GSM-R)
Az EIRENE története
Rendszerelemek
Az üzemeltetési alrendszer
A kapcsolási alrendszer
A bázisállomás alrendszer
A mobil állomás
- kabin rádió
- általános célú rádió
- rendszer rádió
- egyéb rádiók
- SIM kártya
Funkciók, eljárások
Beszédkapcsolatok
Adatkapcsolatok
Hívásszolgáltatások
Vasúti alkalmazások
- funkcionális címzés
- helyfüggő címzés
- direkt mód
- tolatási mód
- többmozdonyos üzem
- vasúti vészhívások
- SIM távfeltöltése
Számkiosztás
Az EIRENE jelene
Az EIRENE jövője
Vissza a főoldalra